Jak to działa? Logowanie użytkownika Podgląd Regulamin strony

Praca w Polsce


najlepszy przegląd aktualnych ofert pracy w polskim interneciePOLSKIE SERWISY REKRUTACYJNE

www.pracuj.pl
www.jobpilot.pl
www.hrk.pl
www.jobs.pl
www.abcpraca.pl
www.praca.gospodarka.pl
www.job-net.com.pl
www.jobexplorer.pl
www.monsterpolska.pl
www.jobuniverse.pl/
www.praca.gratka.pl
www.szybkopraca.pl
www.praca.pl
www.ale-praca.pl
www.pracaonline.pl
www.i-praca.pl
www.profesja.pl
www.otopraca.pl
www.jobexpress.pl
www.jobleer.plPUBLICZNE
POŚREDNICTWO PRACY

Publiczne Słuzby Zatrudnienia
Urząd Służby Cywilnej

REKRUTACJA W PORTALACH WWW

Wirtualna Polska
Interia
Gazeta.pl
www.praca.money.pl

SERWISY OGŁOSZENIOWE

www.tablica.pl/praca
www.mypolacy.de
www.ogloszenia-praca.info
www.praca4u.net
www.jobrapido.pl
www.lento.pl

SERWISY SPECJALNE

Bank danych o inżynierach
Ochotnicze hufce pracy
www.staffonly.pl(lekarze)
Eurokobieta.pl
Bezbarier.pl
Niepelnosprawni.pl
www.i-praca.pl
www.pracadlastudenta.pl
www.sea4you.pl (Praca dla marynarzy)

BRANŻOWE PORTALE PRACY

Jobs4sales.pl (Praca w sprzedaży)
Pracawsprzedazy.pl
Przedstawiciele handlowi
Praca w sprzedaży i marketingu
Praca w finansach
Praca w branży IT
Jobuniverse (branża IT)
Pracownicy.it
Praca dla specjalistów językowych
Pracawbiurze.pl
Technicaljobs.pl
Telepracuj.pl

POŚREDNICTWO, DORADZTWO PERSONALNE

www.cvonline.pl
www.mostwanted.pl
www.pba.com.pl
www.people.com.pl
www.adcentral.pl/praca

PRAKTYKI, SZKOLENIA, AU-PAIR

www.kariera.pl
Edulandia.pl
www.praktyki.com.pl
AIESEC praktyki studenckie
praktyki w instytucjach UE

www.polska-anglia.com.uk
www.2usa.pl
www.prowork.com.pl
www.au-pair-info.de
www.aupair-vermittlung.de
www.iapa.org

PRACA CZASOWA
LEASING PERSONELU

ADECCO
TEMPSERVICE
WORKSERVICE
STAFFSERVICE
Student Service
MANPOWER
RANDSTAD
www.praca-tymczasowa.pl

ZARABIANIE W INTERNECIE

www.zarabiaj.net
www.e-praca.net


 

NETWORKING
piramida marzeńNetworking, marketing sieciowy, bezpośredni, wielopoziomowy, strukturalny, multilevel marketing lub po prostu MLM są to nazwy sposobu dystrybucji dóbr lub usług polegającego na wykorzystaniu naturalnej sieci kontaktów międzyludzkich.

W klasycznej dystrybucji produkt wędruje od producenta do konsumenta poprzez łańcuch pośredników.... eksporter, importer, hurtownik, detalista. Każde ogniwo pociąga za sobą koszty (utrzymanie własnej organizacji, reklama, marża). W ostatecznym rozrachunku za wszystko płaci konsument.

W marketingu sieciowym towar lub usługa trafia bezpośrednio od producenta do konsumenta za pośrednictwem tylko jednego ogniwa. Sprzedaż odbywa się poprzez naturalną sieć kontaktów międzyludzkich (rodzina, koledzy, znajomi, znajomi znajomych itd.).

Najciekawszą stroną marketingu sieciowego jest tworzenie tzw. sieci sprzedaży. Sieć polega na tym, że osoba sprzedająca "wciąga do interesu" kolejne osoby, proponując im, aby one także zajęły się sprzedażą produktu. Zwerbowane osoby są włączane do struktury (sieci) osoby polecającej i mogą werbować kolejne osoby. Wszyscy uczestnicy sieci otrzymują prowizje od sprzedaży, przy czym osoby znajdujące się wyżej w takiej strukturze otrzymują wyższe prowizje i to nie tylko od sprzedaży własnej, ale również prowizję różnicową (różnicę stawek procentowych) od sprzedaży dokonanej przez swoich protegowanych i ich następców w strukturze. Im większa jest struktura i generowana przez nią sprzedaż tym wyższa jest prowizja osoby na szczycie. W taki sposób ktoś, komu uda się zbudować rozległą sieć, może uzyskiwać bardzo wysokie dochody. Struktura rozrasta się w postępie geometrycznym.
Struktura ma postać piramidy. Oczywiście piramida nie może rozrastać się w nieskończoność, gdyż z czasem rynek się nasyca i jest coraz trudniej znaleźć kolejnych nabywców produktu. W praktyce jednak niektóre systemy tego typu mogą funkcjonować przez lata. Okazuje się, że tym sposobem możliwe jest generowanie dużej sprzedaży. W niektórych krajach marketing sieciowy jest nie tylko bardzo popularny, ale nawet wykładany na renomowanych uczelniach, a udział marketingu sieciowego w obrotach na rynku dóbr konsumpcyjnych (podobno) sięga w USA 26%, a w Japonii nawet 40%. Również w Europie (także w Polsce ) ten sposób dystrybucji jest znany od lat (tendencja wzrostowa).

Wokół marketingu bezpośredniego krąży wiele obiegowych opinii, które nie zawsze są pozytywne. Wynika to z faktu, że znane są przykłady organizacji, które wprowadzały w błąd kandydatów roztaczając nierealne perspektywy wysokich dochodów tylko w celu sprzedania im partii towaru po zawyżonej cenie, jako tzw. pakiet startowy lub wręcz dokonywały oszustw polegających na wyciąganiu od niezorientowanych ludzi pieniędzy pod pozorem szybkiego i wysokiego zysku (tzw. piramidy finansowe). Znane są także przypadki stosowania podejrzanych praktyk psychotechnicznych w celu motywowania nowicjuszy.

Nie można jednak wszystkich stosujących networking wrzucać do jednego worka. Wiele znanych firm stosuje ten rodzaj dystrybucji i nie ma podstaw, aby wątpić w dobrą jakość ich produktów.Możliwość osiągnięcia wysokich dochodów w marketingu bezpośrednim istnieje. Liczby nie kłamią. Należy tylko mieć świadomość, że tak samo jak w każdej innej działalności, również w networkingu dojście do wysokiego statusu rzadko bywa dziełem przypadku. Zbudowanie dużej struktury wymaga silnej osobowości, motywacji, samodyscypliny, wiedzy, pracowitości, wiary w sukces i trochę szczęścia.... jednym słowem cech i okoliczności, które nie są udziałem każdego, a które decydują o tym, że jedni ludzie osiągają sukces a inni nie. Ważne jest jeszcze jedno. Szansa na sukces w tym biznesie jest tym większa im szybciej się w niego wejdzie. Osoby, które przystępują do systemu na dalszym etapie mają znikome szanse. Jeśli już próbować szczęścia w marketingu sieciowym to najlepiej wybierać firmę/produkt, o którym słyszy się pierwszy raz w życiu. Gdy mówią o tym wszyscy prawdopodobnie jest już za późno. Główna zasada networkingu brzmi bowiem: "Nie trzymaj w tajemnicy swojego sposobu na zarabianie pieniędzy, opowiadaj o nim każdemu kogo spotykasz."

Rozwój technologii informatycznych stwarza nowe możliwości działania w marketingu sieciowym. Programy komputerowe pozwalają na kontrolowanie sprzedaży w całej strukturze, a internet może być bardzo pomocny przy rozpowszechnianiu informacji i pozyskiwaniu chętnych do budowy sieci. Internet i telekomunikacja generują także nowe produkty. Są to produkty niematerialne, których nie trzeba nosić w walizce, w które nie trzeba inwestować własnej gotówki, które mogą się sprzedawać nieomal bez naszego udziału...

 

Praca za granicą


oferty pracy, porady, kontakty, pośrednictwoPOLSKIE
SERWISY OGŁOSZENIOWE

www.praca-za-granica.pl
www.naszapraca.pl
http://www.mypolacy.de/ogloszenia
www.praca.szokeo.pl
www.szybkopraca.pl
www.jobleer.pl
www.szybkopraca.pl
www.praca4u.net
Praca w UE


ZAGRANICZNE
SERWISY WWW

Niemcy, Holandia, Austria, Szwajcaria, Wlk. Brytania, Irlandia, Skandynawia, Włochy, Hiszpania, USA, Izrael, Kraje Arabskie, MONSTER(Worldwide Jobs)

Platformy ponadnarodowe

MONSTER

Global GetawayPORADY i KONTAKTY DOTYCZĄCE PRACY

Ministerstwo Pracy
Fundacja La Strada

PRACA ZA GRANICĄ
POŚREDNICTWO

Agencje Pośrednictwa Pracy
EURES - Europejskie Służby Zatrudnienia
HRC - Europejski Portal Pracy
Leaderservice
Pracuj.info
Jobland.pl (Europa)
Abrexservice.pl
Sbauero.pl

BIURA PRACY w Holandii


PRACA W NIEMCZECH

PRACA DLA BUDOWLAŃCÓW

TANIEJ ZA GRANICĘ

tanie latanie
tanie spanie
tanie telefonowanie

   

 

kontakt@szukamypracy.pl